Již 16. ročník Václavského turnaje ve stolním tenisu pěkně zorganizovali Sokolové z Unhoště. Registrací prošlo 26 hráčů hrající krajské a okresní soutěže. Z našeho oddílu se jej zúčastnili Miroslav Hurt, Jiří Starý, Luděk Stočes a Marek Teiml. V soutěži jednotlivců byli hráči rozděleni do pěti skupin. Ze čtyř skupin postupovali tři, z šestičlenné skupiny čtyři nejlepší hráči do vyřazovací části. Soutěže čtyřher se zúčastnilo 12 párů ve vyřazovací části. Dva naši hráči dokázali postoupit ze skupiny v soutěži jednotlivců, oba páry v soutěži čtyřher nepostoupily do druhého kola.

Soutěž jednotlivců

Skupinová část

Hurt vyhrál nad Hejdou (KST Rakovník - hraje krajské soutěže a 3. ligu mužů) a Vospálkem (TTC Kladno) shodně 3:1. Prohrál s Pacourkem (TJ Sokol Janov) 1:3 a Zbírkovským (TJ Sokol Unhošť) 0:3. Ze skupiny nepostoupil díky vzájemnému zápasu se Zbírkovským. Ve skupině skončil na 4. místě.

Starý byl nalosován do šestičlenné skupiny. Prohrál s Janouškem (Sokol Stochov-Honice) a Jírkovským (Sokol Lány) shodně 1:3, se Sokolovským (TJ Sokol Unhošť) a Krejčím (Sokol Buštěhrad) shodně 0:3, s Adamczukem (KST Rakovník) 2:3. Ve skupině skončil na 6. místě, do vyřazovací fáze nepostoupil.

Stočes začal smolně. Prohrál s Kasíkem (Sokol Buštěhrad) 2:3. Následně porazil Krouse (TSM Kladno - loni hrající KS 1, letos i na divizní soupisce) 3:0. Dále prohrál s Mrázkem (Sokol Hředle) 0:3. V posledním utkání porazil Bělouška (Sokol Lány) 3:0. Ve skupině skončil, díky vzájemným zápasům s Krousem a Kasíkem, na druhém místě, ze skupiny postoupil.

Teiml měl vstup do turnaje výborný. V prvním zápase porazil Hrbka (Sokol Lány) 3:0. I ve druhém zápase se mu dařilo, porazil Pesla (Sokol Buštěhrad - na soupisce KS 2) 3:0. Následně prohrál se Šepovalovem (TJ Sokol Hředle) a Fryšem (TJ Sokol Unhošť) shodně 0:3. Ve skupině skončil na třetím místě, ze skupiny postoupil.

Vyřazovací část

Stočes se v prvním kole vyřazovací části utkal s Plecitým (Slovan Kladno). Zápas rozhodl až pátý set. V něm náš borec neuspěl a s turnajem se touto prohrou rozloučil.

Teiml nastoupil v prvním kole proti výborně hrajícímu Hejdovi (KST Rakovník - hraje krajské soutěže a 3. ligu mužů). Náš svěřenec litoval prvního setu, kdy nevyužil 3 setboly. Povedlo se mu sice snížit na 1:2, ale další set prohrál a v turnaji tak skončil.

Soutěž čtyřher

Pár Hurt - Stočes prohrál v prvním kole s párem Strejc - Vospálek (oba TTC Kladno) 1:3.

Pár Starý - Teiml prohrál v prvním kole s párem Janoušek - Krous (Sokol Stochov-Honice / TSM Kladno) 0:3.