Poslední turnaj hamerského okruhu v roce 2016 proběhl v neděli 18. 12. Z našeho oddílu se jej zúčastnila trojice: Vladimír Bromský, Petr Hrudka a Marek Teiml. Celkem se zaregistrovalo 19 hráčů. Ti byli rozděleni do 4 skupin. Nejlepší tři hráči z každé skupiny postoupili do hlavní části hrané vyřazovacím systémem, ostatní hráli útěchu. Všichni naši hráči postoupili ze skupiny. Dva hráli čtvrtfinále.

Bromský vyhrál nad Vrňákem a Váňou shodně 3:0, podlehl Nosálovi a Petirovi shodně 0:3. Ve skupině skončil na třetím místě, postoupil do prvního kola hlavní části.

Hrudka měl nejtěžší los. 4 výborně hrající hráči se poprali o tři postupová místa. Náš hráč porazil Zimmela 3:2 a Vinaře 3:0. Podlehl favoritu Remundovi 0:3 a Markovi 1:3. O postupujících musela rozhodnout minitabulka, v které měl náš borec dobré umístění a postoupil ze třetího místa do prvního kola hlavní části.

Teiml byl ve čtyřčlenné skupině. Prohrál pouze s favoritem Krajčem 0:3. Zvláště druhý set byl velice zajímavý. Náš borec v něm ztrátu 2:8 dokázal ještě zlikvidovat, nicméně set nakonec prohrál 15:17. V dalších zápasech vyhrál nad Hlaváčkem a Loužeckým shodně 3:0. Ve skupině skončil na druhém místě, postoupil do prvního kola hlavní části.

V prvním kole vyřazovací části podlehl Bromský výborně hrajícímu Brukovi 0:3.

Hrudka si v prvním kole poradil s výborným Petirou 3:1. Ve čtvrtfinále pak podlehl favoritu turnaje Krenkovi 0:3.

Teiml v prvním kole zdolal v pěti setech Krále. S Remundou ve čtvrtfinále prohrál 0:3. Na našem hráči byla patrná únava, dopoledne stihl účast na turnaji v Buštěhradě. Hrál 24. zápas za posledních 30 hodin.

Do celkového žebříčku okruhu si Hrudka a Teiml připsali 60 bodů, Bromský 50 bodů.