1. 4. 2015: zpráva jako hrom se šíří českými médii. Jako první informoval o překvapivé zprávě web www.sokoldrin.cz právě na Apríla. TJ Sokol Dříň D bude startovat v sezóně 2015/2016 v Lize mistrů! Družstvo, které nepatří ke špičce týmů ve třetí okresní třídě míří rovnou mezi evropskou elitu.

Finanční problémy portugalského týmu Sporting Clube de Portugal vyvrcholily o víkendu. Týmu byla díky dluhům odebrána licence a nemůže startovat v žádné soutěži. Uvolněné místo v Lize mistrů připadlo České republice a Česká asociace stolního tenisu nabídla možnost startu právě družstvu TJ Sokol Dříň D. Družstvo nabídku přijalo.

Přinášíme rozhovor s kapitánem týmu Markem Teimlem:

Redaktor: Váhali jste s přijetím nabídky startovat v Lize mistrů?
MT: Stále tomu nemohu uvěřit. Ráno jsem šel koupit rohlíky a ve frontě telefon. Zvednu ho a na druhém konci prý někdo ze svazu. Že prý hledají nadějný tým, kterému chtějí dát šanci ukázat se v Evropě. A jestli to zvládneme. Já na to, že ano, že se mohou spolehnout.

Redaktor: Co se dělo dál?
MT: Jel jsem hned do Prahy na svaz. Tam už na mne čekali. Plácli jsme si a dohodli se na dalším postupu.

Redaktor: Kterých soutěží se v sezóně 2015/2016 zúčastníte?
MT: Troufáme si odehrát jak III. okresní třídu, tak i Ligu mistrů, zvažujeme ještě účast v poháru. Pravda, hrozí možné kolize termínů, kdy třeba se Slatinou C budeme hrát v pátek večer a v sobotu bychom měli hrát již v Brémách, ale právě i díky posílení kádru o nové hráče nebude problém toto překonat.

Redaktor: Zmínil jste posílení kádru - máte už někoho jistého?
MT: Bohužel, žádné jméno nemohu potvrdit. Vše je těsně před podpisem. Je více než pravděpodobné, že šáhneme po jednom či dvou hráčích do družstva TJ Sokol Dříň A. Ovšem hlavní posily budou z extraligy a ze zahraničí.

Redaktor: Spekuluje se, že prý zájem projevil i Petr Korbel, Samsonov a Číňan Ma.
MT: Nemohu to potvrdit ani vyvrátit. To jsou jen spekulace, omlouvám se, opravdu nemohu nic nyní prozradit, dokavaď nebudeme mít hráče smluvně zajištěné. Počkejte si na zítřejší tiskovou konferenci.

Redaktor: Nebojíte se, že nové posily vnesou do kabiny napětí a strach o nominaci na zápas?
MT: Nebojím se. Máme precizní systém zapracování nováčků do týmu. Každá posila bude postupně do týmu začleňována. Například proti Buštěhradu D již jednoho hráče ze zahraničí pravděpodobně nasadíme.

Redaktor: Zvládnete start v LM i po finanční stránce?
MT: Tak určitě. Díky sponzorům a výdělkům z televizních práv budeme dokonce v mírném plusu.

Redaktor: Co vás čeká v nejbližší době?
MT: Za pár hodin čekám na inspekci organizátorů LM. Bude je zajímat dopravní spojení. To si myslím, že je výborné. Naše herna je 15 minut od pražského letiště. Dále je bude zajímat samotná herna. Díky perfektní nové podlaze a vysokým stropům neočekávám problém. Pravda, trochu skromnější je šatna pro hosty, ale snad projde. Zítra dělám rozhovor v televizi a odpoledne v rádiu. Pracovní oběd s případnými posilami a večer tiskovka. Nezastavím se. V neděli odlétám do Ženevy na rozlosování. A ještě do toho musím sehnat někdě míčky.

Redaktor: Míčky?
MT: Ano, v LM se hraje již s plastovými. My trénujeme a hrajeme ještě s celuloidovými. Je to asi největší obava, kterou máme. Je jisté, že nové míčky hru každého hráče ovlivní. Snad si na ně brzy zvykneme. Týmy, se kterými se v LM utkáme, mají určitě v tomto před námi náskok.

Redaktor: Co kdyby přeci jenom herna nevyhovovala?
MT: Pak máme přichystanou variantu, že bychom zápasy LM odehráli v pražské Sazka Aréně.

Redaktor: Tam ale bude probíhat MS v hokeji.
MT: To nevadí. Řešili jsme toto s Růžičkou. Ta hala je multifunkční. Není prý problém tam nad led umístit podlahou s povrchem TARAFLEX. Zkušennosti prý získali ze zápasů o Davisův pohár nebo FedCup.

Redaktor: S jakými ambicemi vstoupíte do nové sezóny?
MT: V III. okresní třídě bychom chtěli hrát o postup do II. okresní třídy regionu Kladno. V LM chceme postoupit ze skupiny do vyřazovací části.

Redaktor: Děkuji za rozhovor.
MT: Rádo se stalo.