17. ročník Václavského turnaje se konal v sobotu 23. 9. 2017. Zúčastnila se jej kompletní základní sestava Áčka: Miroslav Hurt, Martin Kasík, Luděk Stočes a Marek Teiml, z Béčka pak Zdeněk Kasík. Celkem prošlo registrací, stejně jako loni, 26 hráčů. Ti byli rozděleni do pěti skupin. Z pětičlenných postupovali tři nejlepší, z šestičlenné čtyři nejlepší hráči. Tři naši hráči postoupili ze skupiny, jeden až do čtvrtfinále. K vidění byla dvě dříňská derby. Soutěže čtyřher se zúčastnilo 12 párů. Oba naše páry postoupily ze skupiny, jeden získal medaili!

Soutěž jednotlivců

Skupinová část

K prvnímu vzájemnému zápasu hráčů z dříňského oddílu došlo ve skupině. Kasík Z. porazil Hurta 3:1. Prohrál s Jirkovským (Sokol Lány) a Sokolovským (Sokol Unhošť) shodně 0:3, s Vysoudilem (DTJ Sparta Kladno) 2:3. Ze skupiny postoupil z třetího místa.

Hurt vyhrál nad Vysoudilem (Sparta Kladno) 3:2, prohrál s Jirkovským (Sokol Lány), Sokolovským (Sokol Unhošť) a Kasíkem Z. shodně 1:3. Ve skupině obsadil páté místo.

Teiml porazil Zbírkovského (Sokol Unhošť) 3:0, podlehl Krousovi (TSM Kladno) 1:3, Krejčímu (Sokol Buštěhrad) a Strejcovi (TTC Kladno) shodně 2:3. Ve skupině obsadil páté místo.

Stočes porazil Plecitého (Sokol Unhošť) 3:1, Čmugra (SK Viktorie Černuc) 3:0 a Vospálka (TTC Kladno) 3:2, prohrál s Hejdou (KST Rakovník) 0:3. Ze skupiny postoupil z druhého místa.

Kasík M. zvládl boje ve skupině z našich hráčů nejlépe. Porazil Sirůčka (SK Viktorie Černuc) a Vysoudila J. (SKP Sever Ústí nad Labem) shodně 3:1, Ledvinovou (Sokol Unhošť), Javůrka (KST Slatina) a Horbaje (TTC Kladno) shodně 3:0. Ze skupiny postoupil z prvního místa.

Vyřazovací část

Kasík M. měl v prvním a ve druhém kole volný los. Ve čtvrtfinále prohrál 2:3 s pozdějším vítězem turnaje Jirkovským. Náš hráč byl jediným v turnaji, který dokázal vzít vítězi turnaje dva sety.

Druhé dříňské derby bylo k vidění v prvním kole vyřazovací části. Stočes v něm porazil Kasíka Z. 3:1. Ve druhém kole podlehl Chaloupkovi (TSM Kladno) 2:3.

Soutěž čtyřher

Dva naše páry se zaregistrovali do turnaje čtyřher. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 párů, které byly rozděleny do 4 skupin.

Skupinová část

Kasík Z. - Teiml porazili páry Plecitý - Hrbek (Sokol Lány) 3:2 a Čmugr - Javůrek shodně 3:2. Ze skupiny postoupili z prvního místa. Ze své hry neměli naši borci dobrý pocit, dvakrát šlo o protrápené výhry.

Hurt - Stočes vyhráli nad párem Koutský - Bucek (SK Viktorie Černuc - Sokol Unhošť) 3:1 a prohráli s párem Krous - Chaloupka (TSM Kladno) 1:3. Ze skupiny postoupili z druhého místa.

Vyřazovací část

Ve čtvrtfinále podlehli Hurt - Stočes páru Krejčí - Horbaj (Sokol Buštěhrad - TTC Kladno) 2:3.

Kasík Z. - Teiml ve čtvrtfinále překvapili. Porazili sehraný pár Sokolovský - Zbirkovský (Sokol Unhošť) 3:0. V semifinále prohráli s párem Krejčí - Horbaj 0:3. V souboji o 3. místo opět překvapili, porazili pár Strejc - Vospálek 3:2 a získali bronzové medaile!