Vše je připraveno pro start Jarní ligy 2018. Jedná se o dlouhodobou soutěž ve stolním tenisu jednotlivců. Liga je určena pro hráče TJ Sokol Dříň a je rozdělena na základní a finálovou část. Zápasy budou sehrávány v rámci tréninků. Vítěz ligy bude znám nejpozději v sobotu 16. 6. Vítězství obhajuje Luděk Stočes. Druhý byl loni Marek Teiml, třetí Milan Žiaran, čtvrtý Jan Husák.

Zápasy Jarní ligy jsou sehrávány v rámci tréninků. Rozpis zápasů není, odehrání zápasů je na vzájemné domluvě jednotlivých hráčů. Na tom, že bude zápas zapsán do ligy, se musí hráči dohodnout před jeho začátkem. Výsledek poté zapíše jeden z hráčů do tabulky, která je v herně k dispozici. Ambicí turnaje není sehrání všech zápasů.

Základní část se sehraje během května a části června skupinovým hracím systémem. Za vítězný zápas obdrží hráč 3 body, za prohraný 1 bod. Základní část končí v sobotu 9. 6.

Finálová část bude rozehrána v sobotu 9. 6. Systém finálové části je vyřazovací. Nasazení do finálové části, kam postupují všichni, kteří odehráli alespoň 1 utkání v základní části, určí počet bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje nejprve počet vítězství, následně vzájemný zápas, následně pořadí v bodovém žebříčku letošní sezóny. Nejpozději v sobotu 16. 6. bude finálová část dohrána.

Vítězové minulých ročníků:

  • 2017: Luděk Stočes
  • 2016: Luděk Stočes
  • 2015: Vladimír Bromský