Skvostně předvedl svou formu náš hráč Luděk Stočes před začátkem sezóny na 18. ročníku Václavského turnaje, který se konal v sobotu 22. 9. 2018. Luděk turnaj vyhrál a odvezl si z Unhoště putovní pohár! Je prvním hráčem Dříně, kterému se povedlo tento turnaj vyhrát a štítek s jeho jménem bude natrvalo umístěn na podstavci turnaje, kde jsou již velice zvučná jména hráčů kladenského regionu. Turnaje se z našeho oddílu dále zúčastnili hráči základní sestavy Áčka: Zdeněk Kasík a Marek Teiml. Celkem prošlo registrací 16 hráčů, což je o deset méně než loni. Ti byli rozděleni do čtyř skupin. Z každé skupiny postupovali tři nejlepší hráči do hlavní soutěže, ostatní hráli soutěž "útěchy". Všichni naši hráči postoupili ze skupiny. Soutěže čtyřher se zúčastnilo 7 párů. Páry s našimi hráči postoupily ze skupiny do hlavní části turnaje, jeden získal medaili! Slabší účast byla nemilým překvapením turnaje s dlouhou tradicí a výbornou organizací.

Soutěž jednotlivců

Skupinová část

Teiml byl nalosován do skupiny A. V prvním zápase podlehl Sirůčkovi (ST Viktorie Černuc) 0:3. Našemu borci se nevedlo ani ve druhém zápase, ve kterém prohrál s Buckem (Sokol Unhošť) 0:3. Bylo patrné, že se náš hráč nepotýká před začátkem sezóny s dobrou formou. Postup ze skupiny si zajistil vítězstvím nad Hubingerovou (TJ Sokol Dvůr Králové) 3:0. Ze skupiny postoupil z třetího místa.

Stočes ve skupině B neztratil ani set. Porazil Zbírkovského (Sokol Unhošť), Javůrka (KST Slatina) a Vavřince (TJ Srbsko) shodně 3:0. Ze skupiny postoupil z prvního místa.

Kasík ve skupině D porazil výborně hrajícího Krouse (TSM Kladno) 3:1, podlehl Plecitýmu (Sokol Rudná) 1:3 a Šeršeňovi (TJ Srbsko) 0:3. Ze skupiny smrti postoupil ze třetího místa.

Vyřazovací část

Teiml v prvním kole vyřazovací části prohrál s Plecitým 0:3.

Kasík v prvním kole vyřazovací části prohrál s Buckem 0:3.

Stočes měl v prvním kole volný los. Ve čtvrtfinále porazil Bucka 3:0, v semifinále Šeršeně 3:1 a ve finále Plecitého 3:1.

Soutěž čtyřher

Naši hráči se zaregistrovali i do turnaje čtyřher. Vytvořili páry Kasík - Teiml, Stočes hrál s Krousem. Celkem se soutěže zúčastnilo 7 párů, které byly rozděleny do 2 skupin.

Skupinová část

Kasík - Teiml porazili páry Šeršeň - Vavřinec (TJ Srbsko) 3:1 a Bucek - Bucek (Sokol Unhošť) 3:2. Prohráli s Stočes - Krous 0:3. Ze skupiny postoupili z druhého místa.

Stočes - Krous vyhráli nad páry Šeršeň - Vavřinec (TJ Srbsko) 3:0 a Bucek - Bucek (Sokol Unhošť) 3:1. Ze skupiny postoupili z prvního místa.

Finálová část

Ve finálové tabulce podlehli Kasík - Teiml s Stočes - Krous 1:3, Plecitý - Janoušek a Sokolovský - Zbírkovský shodně 0:3. Ve finálové skupině skončili na čtvrtém místě.

Stočes - Krous podlehli páru Plecitý - Janoušek 2:3, porazili pár Sokolovský - Zbírkovský 3:2. Skončili na výborném druhém místě!