Ač Áčko skončilo v uplynulé sezóně na nepostupovém místě, s STC Slaný se podařilo vyjednat převod místa a bude tak přihlášeno do krajské soutěže druhé třídy. Krajskou soutěž dosud žádné naše družstvo nehrálo. "Je to obrovský posun pro náš oddíl a celou jednotu. Před třemi lety byly pochyby, zdali máme hráče na první třídu RS. Dnes přihlašujeme jedno družstvo do druhé třídy KS a jedno do první třídy RS s tím, že další naši hráči se zájmem hrát v první třídě se nevejdou do základní sestavy." komentuje překvapivou zprávu vedoucí oddílu stolního tenisu Marek Teiml a pokračuje: "Krom další sportovní výzvy pro náš oddíl je tento krok významný i tím, že rozšíří portfolio soutěží, ve kterých mohou naši borci startovat a zároveň by mohl přispět k lepšímu získávání posil. Zkráceně řečeno, širší nabídka doufám pomůže stabilizovat a případně rozšířit členskou základnu naší jednoty.". K sestavě, posilám a dalším změnám dodává: "V sestavě Áčka počítám s hráči Stočes, Kasík M. a Šulc. Dále bychom rádi posílili Áčko o minimálně jednoho, optimálně dva nové hráče z TOP 50 žebříčku všech hráčů kladenského regionu nebo hráče se zkušenostmi z krajské či vyšší soutěže. Posílení je nutnost, aby družstvo nehrálo jen o sestup, zároveň by z posílení mohly těžit další naše družstva. Získání posily je těžké, reálně myslím, že budeme rádi za jeden nový kvalitní příchod. Bez ohledu na případný příchod posily počítám s tím, že dojde v Áčku po několika letech i ke změně kapitána." uzavírá vedoucí oddílu.