Luděk Stočes vyhrál 21. ročník Václavského turnaje, který se konal v sobotu 24. 9. 2022. Luděk si z Unhoště odvezl putovní pohár a štítek s jeho jménem již potřetí ozdobí podstavec poháru. Výborného výsledku dosáhl i další náš borec Martin Kasík, který skončil na skvělém druhém místě. Turnaje se z našeho oddílu zúčastnili další hráči základní sestavy Áčka a Béčka: Zdeněk Kasík a Marek Teiml. Celkem prošlo registrací 18 hráčů (posledně 14). Ti byli rozděleni do čtyř skupin. Z každé skupiny postupovali čtyři nejlepší hráči do hlavní soutěže. Soutěže čtyřher se zúčastnilo 7 párů. Jeden náš pár získal zlatou medaili!, další hráč bronzovou.

Soutěž jednotlivců

Skupinová část

Kasík M. ve skupině A neztratil ani set. Porazil Bucka (Sokol Unhošť), Šeršeně (TJ Srbsko) a Součka (STC Slaný). Ze skupiny postoupil z prvního místa.

Stočes ve skupině B porazil Fryše (Sokol Unhošť) 3:2 a Hurta (Sokol Unhošť), Hniličku (STC Slaný) a Švarce (Sokol Unhošť) shodně 3:0. Ze skupiny postoupil z prvního místa.

Kasík Z. ve skupině C porazil Zbírkovského (Sokol Unhošť), Pokorného a Zinkeho (STC Slaný) shodně 3:0, podlehl Stolzovi (Sokol Buštěhrad) 0:3. Ze skupiny postoupil ze druhého místa.

Teiml ve skupině D porazil Jangla (Sokol Unhošť) a Pokorného shodně 3:0. Prohrál s Plecitým (Sokol Rudná) 0:3. Ze skupiny postoupil z druhého místa.

Vyřazovací část

Kasík Z. v prvním kole vyřazovací části prohrál s Hniličkou 0:3.

Teiml v prvním kole vyřazovací části porazil Šeršeně 3:1. Ve druhém kole prohrál se Stolzem 2:3.

Kasík M. v prvním kole porazil Pokorného 3:0, ve druhém kole Fryše, v semifinále Stolze. Ve finále prohrál se Stočesem 0:3.

Stočes v prvním kole porazil Zinkeho 3:0, ve druhém kole Bucka, v semifinále Plecitého a ve finále Kasíka 3:0.

Soutěž čtyřher

Naši hráči se zaregistrovali i do turnaje čtyřher. Vytvořili páry Kasík M. - Stočes, Kasík Z. hrál se Šeršeněm, Teiml hrál s Plecitým. Celkem se soutěže zúčastnilo 7 párů, které byly rozděleny do 2 skupin.

Skupinová část

Kasík M. - Stočes porazili pár Fryš - Hurt 3:1, Pokorný - Pokorný 3:0 a Teiml - Plecitý 3:2. Ze skupiny postoupili z prvního místa.

Kasík Z. - Šeršeň porazili pár Hnilička - Zinke 3:2, prohráli s párem Zbírkovský - Bucek 0:3. Ze skupiny postoupili z druhého místa.

Teiml - Plecitý prohráli s párem Kasík M. - Stočes 2:3, porazili pár Fryš - Hurt a Pokorný - Pokorný shodně 3:0. Ze skupiny postoupili z druhého místa.

V semifinále Teiml - Plecitý prohráli s párem Zbírkovský - Bucek. Kasík M. - Stočes porazili pár Kasík Z. - Šeršeň. V zápase o třetí místo porazili Kasík Z. - Šeršeň pár Teiml - Plecitý 3:2. Ve finále Kasík M. - Stočes porazili pár Zbírkovský - Bucek.