Luděk Stočes dokázal obhájit vítězství a vyhrál tak 19. ročník Václavského turnaje, který se konal v sobotu 21. 9. 2019. Luděk si z Unhoště odvezl putovní pohár a štítek s jeho jménem již podruhé ozdobí podstavec poháru. V devatenáctileté historii se podařilo obhájit vítězství již jen pouze Petrovi Novákovi. Třikrát v řadě dosud turnaj nevyhrál nikdo. Krásného výsledku dosáhl i další náš borec Martin Kasík, který skončil na pěkném třetím místě. Turnaje se z našeho oddílu zúčastnili další hráči základní sestavy Áčka a Béčka: Miroslav Hurt, Zdeněk Kasík a Marek Teiml. Celkem prošlo registrací 16 hráčů, což je stejně jako loni. Ti byli rozděleni do čtyř skupin. Z každé skupiny postupovali všichni hráči do hlavní soutěže. K vidění byla čtyři dříňská derby. Soutěže čtyřher se zúčastnilo 7 párů. Jeden náš pár získal medaili! Slabší účast byla opět nemilým překvapením turnaje s dlouhou tradicí a výbornou organizací.

Soutěž jednotlivců

Skupinová část

Stočes ve skupině A porazil Vondru 3:1 (Sokol Unhošť), Fryše (Sokol Unhošť) a Hurta shodně 3:0. Ze skupiny postoupil z prvního místa.

Hurt ve skupině A porazil Vondru 3:2, prohrál s Fryšem a Stočesem shodně 3:0. Ze skupiny postoupil ze třetího místa.

Teiml byl nalosován do skupiny B. V prvním zápase porazil Bucka Z. (Sokol Unhošť) 3:0. Dále prohrál se Sokolovským (Sokol Unhošť) 0:3 a Krousem (TSM Kladno) 1:3. Ze skupiny postoupil z třetího místa.

Kasík Z. ve skupině C porazil Janouška (Sokol Stochov) 3:1 a Javůrka 3:0, podlehl Buckovi J. 2:3. Ze skupiny postoupil ze druhého místa.

Kasík M. ve skupině D porazil Zbírkovského (Sokol Unhošť) 3:0 a Horbaje (TTC Kladno) 3:2, podlehl Plecitému (Sokol Rudná) 0:3. Ze skupiny postoupil ze druhého místa.

Vyřazovací část

Teiml v prvním kole vyřazovací části porazil Kasíka Z. 3:2 po velkém boji. Ve druhém kole prohrál s Plecitým 0:3.

Kasík M. v prvním kole porazil Hurta 3:0, ve druhém kole Bucka J. 3:0. V semifinále prohrál se Stočesem 1:3. V boji o třetí místo porazil Krouse 3:0.

Stočes v prvním kole porazil Horbaje 3:0, ve druhém kole Sokolovského 3:1, v semifinále Kasíka M. 3:1 a ve finále Plecitého 3:0.

Soutěž čtyřher

Naši hráči se zaregistrovali i do turnaje čtyřher. Vytvořili páry Stočes - Teiml, Kasík M. - Kasík Z., Hurt hrál s Krousem. Celkem se soutěže zúčastnilo 7 párů, které byly rozděleny do 2 skupin.

Skupinová část

Stočes - Teiml porazili pár Janoušek - Plecitý a Bucek Z. - Vondra shodně 3:0, pár Kasík M. - Kasík Z. 3:2. Ze skupiny postoupili z prvního místa.

Kasík M. - Kasík Z. porazili pár Bucek Z. - Vondra 3:1, prohráli s párem Janoušek - Plecitý 0:3 a Stočes - Teiml 2:3. Ze skupiny nepostoupili.

Hurt - Krous prohráli s párem Fryš - Bucek J. 1:3 a s párem Sokolovský - Zbírkovský 2:3. Ze skupiny nepostoupili.

V semifinále Stočes - Teiml porazili pár Fryš - Bucek J. po velkém boji 3:2. Ve finále podlehli páru Janoušek - Plecitý 2:3.