Lukáš Plecitý se dostal do finále 22. ročníku Václavského turnaje, který se konal v sobotu 30. 9. 2023. Turnaje se z našeho oddílu zúčastnil ještě hráč základní sestavy Béčka Marek Teiml, který odevzdal pořadatelům putovní pohár propůjčovaný vítězi turnaje. Vítěz předchozího ročníku Luděk Stočes se nemohl turnaje zúčastnit kvůli omezení na nejvyšší možnou soutěž. Celkem prošlo registrací 14 hráčů (posledně 18). Ti byli rozděleni do čtyř skupin. Všichni hráči postoupili do vyřazovací fáze. Soutěže čtyřher se zúčastnilo 6 párů. K vidění bylo jedno dříňské derby. V soutěži čtyřher náš pár hrál semifinále.

Soutěž jednotlivců

Soutěže jednotlivců se zúčastnilo 14 hráčů ze 4 oddílů (6 TTC Kladno, 5 Sokol Unhošť, 2 TJ Sokol Dříň, 1 TJ Srbsko)

Skupinová část

Plecitý ve skupině D porazil Fryše (Sokol Unhošť) 3:2 a Hurta (Sokol Unhošť) 3:0, ve dřínském derby Teimla 3:1. Ze skupiny postoupil z prvního místa.

Teiml ve skupině D porazil Hurta 3:0. Prohrál s Plecitým 1:3 a s Fryšem 0:3. Ze skupiny postoupil ze třetího místa.

Vyřazovací část

Teiml v prvním kole vyřazovací části porazil Šeršeně (TJ Srbsko) 3:2. Ve druhém kole prohrál se Křížem (TTC Kladno) 0:3.

Plecitý měl v prvním kole volný los, ve druhém kole přešel přes Jedličku (TTC Kladno) 3:2, v semifinále porazil Kříže 3:2 a ve finále podlehl Navrátilovi (TTC Kladno) 2:3.

Soutěž čtyřher

Naši hráči se zaregistrovali i do turnaje čtyřher. Celkem se soutěže zúčastnilo 6 párů, které byly rozděleny do 2 skupin.

Skupinová část

Teiml - Plecitý porazili pár Fryš - Zbírkovský a Fleislébr - Kříž shodně 3:2. Ze skupiny postoupili z prvního místa.

V semifinále Teiml - Plecitý prohráli s párem Švejda - Šeršeň. V zápase o třetí místo prohráli s párem Fryš - Zbírkovský 3:2.