V roce 2017 jsme rozšířili naše bohaté portfolio turnajů o Velkou cenu TJ Sokol Dříň. Letos pořádáme třetí ročník a všechny naše hráče k účasti srdečně zveme. Jelikož se letošní sezóna protáhla, bude se jednat o sérii tří malých oddílových turnajů v soutěži jednotlivců. Každý takový turnaj bude dohrán do konečného pořadí hráčů. Za dosažené pořadí budou hráči připsány body. Vítězem se stane hráč s největším počtem získaných bodů (započítají se dva nejlepší výsledky). Turnaje se může zúčastnit každý člen našeho oddílu. O putovní pohár se bojuje každý rok po skončení sezóny regionální soutěže družstev. V letošním roce se bude hrát v sobotu 20. 4. 14:00, čtvrtek 25. 4. 18:00 a sobotu 27. 4. 14:00. Sobotní turnaje začnou o hodinu dříve před obvyklým začátkem tréninku. Vítězství obhajuje Luděk Stočes, druhý byl loni Marek Teiml, třetí skončil Milan Žiaran.

Hrací systém

Hráči budou rozděleni do tří nebo čtyř členných skupin. Ze skupin postoupí všichni hráči do vyřazovací části. Ta bude hrána na jednu porážku a bude dohrávána do konečného pořadí.

První turnaj budou jeden nebo dva hráči do skupiny nasazeni dle ELO žebříčku, druhý a třetí turnaj budou hráči nasazováni dle průběžného pořadí turnaje.

Termíny

  • 1. turnaj: sobota 20. 4. od 14:00
  • 2. turnaj: čtvrtek 25. 4. od 18:00
  • 3. turnaj: sobota 27. 4. od 14:00

Bodování

Bodové hodnocení v turnajích bude závislé na výkonnosti zúčastněných hráčů. Čím vyšší bude průměrná bodová hodnota hráčů, tím více bodů budou za svá umístění hráči získávat. Hráči se započítají dva nejlepší výsledky. Bodové hodnoty hráčů budou vycházet z ELO žebříčku.

Startovné

Startovné je zdarma.

Ceny

Vítězi turnaje bude propůjčen putovní pohár a jeho jméno bude vyryto na destičku, která bude umístěna na podstavec. První tři hráči obdrží medaile. Pohár má výšku 84 cm.

Náš putovní pohár:

Putovní pohár TJ Sokol Dříň